- Vaikų dienos centrai - http://dienoscentrai.kaltanenai.eu -

Karantino laikotarpiu Švenčionėlių VDC ugdytiniai bendrauja ir susitinka virtualioje erdvėje

Esant tokiai neįprastai situacijai, kai susitinkama ir bendraujama tik virtualioje erdvėje, Švenčionėlių VDC soc. pedagogės nutarė paįvairinti savo ugdytinių kasdienybę. Švenčionėlių VDC bendradarbiaujant su Švenčionėlių miesto biblioteka, šio centro ugdytiniai dalyvauja akcijoje „Lieku namuose, skaitau namuose“, skatinančia vaikus dar labiau pažinti nuostabų knygų pasaulį. Be to, visi vaikai dalyvavo Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus organizuotame piešinių konkurse savo darbuose pavaizdavę patikusį perskaitytos knygos personažą.
Nors šiuo nelengvu karantino laikotarpiu Švenčionėlių VDC ugdytiniai vieni kitus mato tik kompiuterių ekranuose, vis tiek yra smagu pabendrauti, pasidalinti dienos įspūdžiais, kartu pasižiūrėti ir vėliau aptarti filmuką, pasiklausyti pasakos ar kt.
Gegužės mėn. pirmą savaitę vyko užsiėmimas „Gyvūnai“. Kadangi darbas organizuotas iš namų, vaikai kalbėdami apie savo augintinius, turėjo galimybę juos parodyti draugams ne tik fotografijose, bet ir filmuotoje medžiagoje.
Kito užsiėmimo metu vaikai gilinosi į priežastis, kurios lemia gyvūnų išnykimą. Diskutavo apie gyvūnų įvairovę remdamiesi Lietuvos raudonosios knygos sąrašu, susipažino su gyvūnais, kurie gyvena Švenčionių rajone bei kurių pėdsakai buvo aptikti miškininkų (buvo remtasi J. Barzdėno ir R. Nalivaikos knyga „100 Švenčionijos gamtos perlų“). Taip pat sužinojo apie žmogaus veiklą, kuri padėtų išsaugoti kuo daugiau gyvūnų rūšių nuo išnykimo. Dar Švenčionėlių VDC ugdytiniai nuotoliniu būdu apsilankė Kauno zoologijos sode, pamatė jo gyventojus iš arti, sužinojo kaip jie patenka į zoologijos sodą. Be to, pažiūrėjo filmukus apie ežį, vilką, apie vienybės jėgą bei nupiešė piešinius „Laukiniai gyvūnai“.
Dar vaikai dalyvavo viktorinoje „Gyvūnai“, atliko užduotį „7 pasislėpę gyvūnai“, skirtą patiems atidžiausiems, žiūrėjo trumpą filmuką, pristačiusį keisčiausius pasaulio gyvūnus, bei origami technika pasigamino žaisliukus „Šokinėjanti varlė“ ir „ Gražuolė lapė“.