- Vaikų dienos centrai - http://dienoscentrai.kaltanenai.eu -

Stovykloje nestigo įspūdžių, teigiamų emocijų bei įdomių patirčių

Šių metų liepos 26 – rugpjūčio 6 d. viename gražiausių Švenčionių rajono miestelių, Kaltanėnuose, vyko vaikų vasaros poilsio dieninė stovykla „Svajotojų planeta”, kurioje Švenčionėlių vaikų dienos centro ugdytiniai patyrė nepamirštamų nuotykių ir emocijų. Stovyklautojai žaidė aktyvius žaidimus, šokinėdami ant batuto gaudė svajones, varžėsi tarpusavyje, pėsčiomis žygiavo Sirgėlio ežero link gėrėdamiesi Labanoro girios vaizdais, maudėsi bei žvejojo šiame miško ežere, išbandė įvairius žaidimus bei mėgavosi turistinio laužo liepsnoje palengva skrundančių dešrelių aromatu… Žygio dviračiais metu vaikai lankėsi Reškutėnų tradicinių amatų centre, kur juos svetingai pasitiko kulinarinio paveldo puoselėtoja Janė Petkūnienė. Čia vaikų dar laukė ir susitikimas su Žaliojo taško atstovėmis, kurios papasakojo apie atliekų rūšiavimo svarbą bei pamokė, kaip teisingai tai atlikti. Vėliau jie, suskirstyti į grupes, varžėsi tarpusavyje, kurie teisingai surūšiuos šiukšles prilipdydami jas žymintį lipduką tinkamoje lentelės vietoje. Taip stovyklautojai išmoko iš buitinių atliekų bei įvairių dekoravimo priemonių sukurti žaismingas gaudykles, be to, spėjo nusifilmuoti net ir „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Švarūs miestai”. Pailsėję bei pasivaišinę šio centro darbuotojų pagamintu gardžiu bulviniu plokštainiu ir naminiu pyragu, žygeiviai patraukė dviračiais Kretuono ežero link ir galiausiai jau pėsčiomis pasiekė Reškutėnų piliakalnį, kurį bei kitus žygyje aplankytus objektus pristatė Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro direktorius Kęstutis Lisauskas. Dar stovyklos metu vaikai susitiko ir su Švenčionių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnais, kurie vaikams papasakojo apie saugų elgesį besimaudant, kaip apsisaugoti nuo internetinių sukčių ir netgi kartu su stovyklautojais pažaidė krepšinį.
Dieninės stovyklos „Svajotojų planeta” programos metu vaikai dalyvavo įvairiose edukacinėse veiklose: kūrė svajotojų planetų plakatus, atvirukus, spalvino bei dekoravo įvairių animacinių filmukų personažų kaukes, atsakingai ruošėsi Talentų šou, kurio metu paruošė įvairius pasirodymus: dainavo, šoko, vaidino. O kūrybinėse dirbtuvėse stovyklautojai tapo mados kūrėjais, drabužių dizaineriais, šukuosenų ir makiažo stilistais. Pasipuošę savo sukurtais rūbais, jie kaip tikri modeliai „Mados arenoje” demonstravo savo draugams. Kulinarinio užsiėmimo metu stovyklautojai pagamino Tinginio pyragą. Eksperimentinės veiklos metu vaikai ne tik smagiai leido laiką su draugais, bet ir atliko įdomius bandymus, tyrinėjo baliono savybes, aiškinosi, ar balionas, persmeigtas adata arba iešmu, gali nesprogti, kas atsitiks, jei pripūstą balioną palaikysime virš degančios žvakės, ką reiškia žodis „įelektrinti“, kaip „elgiasi“ įelektrintas balionas ir pan. Taip buvo atlikta nemažai eksperimentų, o gauti rezultatai stebino daugelį bei paskatino stovyklautojus formuoti hipotezes, daryti išvadas. Šių užsiėmimų metu įgytas žinias vaikai vėliau galės pritaikyti praktikoje. Juk dar žymus kinų mąstytojas Konfucijus yra sakęs: „Ką išgirstu, užmirštu. Ką pamatau, įsimenu. Ką padarau, suprantu.“
Dvi dieninės stovyklos savaitės prabėgo akimirksniu, o atsisveikinti buvo šiek tiek liūdna. Todėl kartu puikiai praleistas laikas, geros emocijos bei įgytos įvairios naujos patirtys tiesiog kvieste kviečia visus stovyklautojus vėl susitikti Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro organizuojamose vaikų vasaros stovyklose.